Ana Sayfa
Hakkımızda Çözümler İletişim

Ana Sayfa / Bilinmesi Gerekenler / Kaynak Robotu ve Özellikleri
kaynak robotu hakkında bilinmesi gerekenler

  Kaynak Robotu


Kaynak robotu ve özellikleri

Endüstriyel robotlar çok çeşitli alanlarda kullanılmakta. Bunlardan biri de kaynak yapımı. Kaynak robotu olarak kullanılan endüstriyel robotlar son derece zor ve uzmanlık gerektiren kaynak işlemlerini en doğru ve sorunsuz şekilde gerçekleştirir.

Kaynak teknolojileri sanayinin her alanında kullanılmakta. Birçok farklı yöntemler kullanılsa da söz konusu işlem bazen zor hatta tehlikeli bir süreç de içermekte. Bu noktada kaynak robotu devreye girmekte ve güvenli bir şekilde çalışılmasına olanak sağlamakta.

Farklı ebat ve özelliklerdeki kaynak robotu ile çalışılan alanlar dar olsa da en uygun konumlandırma ile başarılı sonuçlar elde edilir. Böylece ihtiyaç duyulan işlev doğrultusunda verimli çözümler üretilir.

Kaynak ile birleştirme ve kaynak kesme işlemleri kaynak robotu ile güvenli bir şekilde yapılabildiği gibi aynı zamanda hızlı ve böylece üretim aşamasındaki zaman verimli kullanılarak da yapılmış olur. Malzemenin konumlandırması da bu hesaplama içinde yer alır ve kaynak robotu ile uyumlu bir şekilde olması sağlanır.

Orta ve küçük ölçekli işletmelerden, büyük sanayi kuruluşlarına kadar hemen her kuruluş için kaynak robotu kullanımı verimli ve doğru bir çözüm. Kaynak robotu için bütçelendirme aşamasında ihtiyacın iyi tanımlanması büyük önem taşımakta. İşletmede yürütülen çalışma doğrultusunda yapılan analiz sonucu ihtiyacın belirlenmesi, kaynak robotu maliyetini de düşürür ve en verimli sonucun alınmasını da sağlar.

İşletmeniz için en doğru çözümü elde etmek için bizi arayabilir ve kaynak robotu çözümlerimiz hakkında bilgi alabilirsiniz.


Bookmark and Share


Endüstriyel Robotlar


Delta Robot
6 eksenli Robot
5 eksenli Robot
4 eksenli Robot
Scara Robot
Universal Robots

Sektörler


Gıda ve İçecek
Otomotiv
Otomotiv Yan Sanayi
Dökümhane
Farmakoloji
Ağaç ve Mobilya
Sanatsal Uygulama

Çözümler


Paletleme
Pick & Place
Kaynak
CNC Besleme
Termal Sprey
Boya
Görüntü İşleme
2D ve 3 D Desen İşleme
2D Yüzey İşleme
3D Heykel ve Kalıp İşleme

Gripper


Pnömatik Gripper
Vakumlu Gripper
Servo Gripper
180 Derece Rotasyon Gripper’ı
Manyetik Gripper
Kamera Uygulamaları

Servis Hizmetleri


Robot Programlama
Robotik Programlama
Teknik Servis
Yedek Parça

Kenttur A.Ş.


Şerifali Mh.
Hattat Sok. No: 34
Yukarı Dudullu, Ümraniye
İstanbul, 34775

T: +90 216 499 40 80


e-posta:
Robottechnic

İletişim Formu

Bültenimize üye olun,
ilk siz haberdar olun
.
YouTube kanalımız
ile gelişmeleri izleyin
.
Güncel kataloglarımızı
indirin
.
Katıldığımız fuarlar Katıldığımız ve katılacağımız fuar listesi.

Bizi Google Plus ile takip edin Youtube kanalımızı takip edin Vimeo kanalımızı takip edin Bizi Blogpot sayfamız ile takip edin Robottechnic Kenttur Mühendislik ve Pazarlama A.Ş. tescilli markasıdır. - Tüm hakları saklıdır