Ana Sayfa
Hakkımızda Çözümler İletişim

Ana Sayfa / Bilinmesi Gerekenler / Endüstriyel Robotlar Seçiminde Dikkat Edilmesi Gerekenler
Endüstriyel robotlar seçiminde dikkat edilmesi gerekenler

  Endüstriyel Robotlar


Endüstriyel Robot Seçerken Neye Dikkat Edilmelidir?

Endüstriyel robotlar bir işletme için ne kadar gereklidir sorusunun yanıtı ile başlamak in doğrusudur. Çünkü işletmede üretilen ürünler seri üretim ile üretilmekte, yüksek hassasiyet gerektiren nitelikte veya çok yüksek rakamlarda üretiliyor olabilir. Bu durumda endüstriyel robotlar önemli bir seçenek olarak belirir. Böylece elle yapılan üretime oranla verimlilik ve kesinlik endüstriyel robotlar ile sağlanabilir.

İşletme bünyesinde endüstriyel robotlar ile üretim seçeneği noktasında kesin karar verildiğinde ne tip robotlar ile çözüm oluşturulacağına ise öncelikle yapılan üretimin niteliği yön verecektir. Endüstriyel robotlar üretimin hangi aşamasında yer alacak, mekan düzenlemesi nasıl olacak, kaç tane gerekli, en verimli kurulum nasıl olmalı gibi sorular ortaya çıkacak ve bunlara verilecek yanıt ile endüstriyel robotlar hedeflenen verimi sağlayacaktır.

Bir işletme üç aşağı beş yukarı kendi ihtiyacını belirleyebilir ancak endüstriyel robotlar için seçim ve kurulum çalışması aşamasında mutlaka teknik danışmanlık almalıdır. Böylece ihtiyacını en verimli şekilde çözüme ulaştırıp, hedefine ulaşmış olur.

Mekanla ilgili soru işaretleri endüstriyel robotlar açısından en önemli soru işaretlerinin başında gelmektedir. İşletme, sahip olduğu mekanı en uygun şekilde kullanmaya yöneldiğinden, endüstriyel robotlar için nasıl bir değişiklik yapması gerektiğini bilemez. Oysa çözüm düşündüğünde çok daha basit olabilir. Bunu da ücretsiz teknik danışmanlık alarak rahatlıkla aşabilir.

İşletmelerin aklındaki en önemli sorulardan bir diğeri de fiyattır. İşletme, çok büyük rakamlar ödemek zorunda kalacağını düşünür. Kurulum, işletme ve bakım masraflarının yüksek olacağını düşünebilir. Oysa bu gerçekçi bir yaklaşım değildir çünkü endüstriyel robotlar çok çeşitlidir ve yerine getirecekleri işlev ve boyutları doğrultusunda sanılandan çok daha hesaplı olmaktadırlar.

Endüstriyel robotlar bir işletmenin verimini artıran ve işletmeyi ileri taşıyan unsurlar olarak profesyonel teknik danışmanlık alınarak seçilmeli ve devreye alınmalıdır. Böylece en yüksek verim elde edilmiş olur.Bookmark and Share


Endüstriyel Robotlar


Delta Robot
6 eksenli Robot
5 eksenli Robot
4 eksenli Robot
Scara Robot
Universal Robots

Sektörler


Gıda ve İçecek
Otomotiv
Otomotiv Yan Sanayi
Dökümhane
Farmakoloji
Ağaç ve Mobilya
Sanatsal Uygulama

Çözümler


Paletleme
Pick & Place
Kaynak
CNC Besleme
Termal Sprey
Boya
Görüntü İşleme
2D ve 3 D Desen İşleme
2D Yüzey İşleme
3D Heykel ve Kalıp İşleme

Gripper


Pnömatik Gripper
Vakumlu Gripper
Servo Gripper
180 Derece Rotasyon Gripper’ı
Manyetik Gripper
Kamera Uygulamaları

Servis Hizmetleri


Robot Programlama
Robotik Programlama
Teknik Servis
Yedek Parça

Kenttur A.Ş.


Şerifali Mh.
Hattat Sok. No: 34
Yukarı Dudullu, Ümraniye
İstanbul, 34775

T: +90 216 499 40 80


e-posta:
Robottechnic

İletişim Formu

Bültenimize üye olun,
ilk siz haberdar olun
.
YouTube kanalımız
ile gelişmeleri izleyin
.
Güncel kataloglarımızı
indirin
.
Katıldığımız fuarlar Katıldığımız ve katılacağımız fuar listesi.
 
Bizi Google Plus ile takip edin Youtube kanalımızı takip edin Vimeo kanalımızı takip edin Bizi Blogpot sayfamız ile takip edin Robottechnic Kenttur Mühendislik ve Pazarlama A.Ş. tescilli markasıdır. - Tüm hakları saklıdır