Ana Sayfa
Hakkımızda Çözümler İletişim

Ana Sayfa / Bilinmesi Gerekenler / Delta Robot Nedir ve Nerelerde Kullanılır?
Delta robot nedir ve nerelerde kullanılır yanıtları

  Delta Robot


Delta Robot Nedir ve Nerelerde Kullanılır?

Delta Robot endüstriyel amaçlı kullanılan bir robot çeşididir. Çok çeşitli amaçlarla kullanılan delta robot çok esnek ve hızlı olması ile bilinir.

Üç kola sahip olan Delta Robot özellikle toplama, sınıflandırma, paketleme, sıralama, dizme gibi işlevleri yerine getirmesi için tercih edilir.

Çok hızlı bir şekilde hareket ettiğinden Delta Robot ile tekrarlı işlemler hatasız ve seri bir şekilde yerine getirilir. Böylece insan gücünü daha verimli ve özellikli işlemlerde kullanma olanağı da sağlanmış olur.

Delta robot ilaç sanayi, tıbbi ve cerrahi uygulamalar, paketleme sanayi, elektronik sanayinde yoğun olarak kullanılır. Yüksek hızı sayesinde ameliyatlarda, ilaç paketleme ve sınıflamada, elektronik devre imalatlarında ve kalite kontrol işlerinde hatasız bir şekilde görev yapar.

Delta robot kontrol ve programalaması da oldukça esnektir ve birbirleri ile eşgüdümlü çalışan birden fazla delta robot tek bir kontrol ünitesi ile idare edilebilir. Böylece daha az yer kaplayan ve verimli kontrol ünitesi ile çok işlev yerine getirilebilir.

İlk olarak gıda sektöründe kullanılan delta robot teknolojisi, paketleme ile başlayan macerasına bugün yüksek teknoloji üretim alanlarının vazgeçilmez unsurları arasında yer alıyor. Özellikle güneş panellerinde kullanılan fotovoltaik pil üretiminde, yüksek hassasiyet isteyen elektronik panel montajlarında, zorlu cerrahi müdahalelerde delta robot ile istenen sonuç alınıyor.

Delta robot için son yıllarda tercih edilen bir diğer ve yeni alan ise kalıp işleri. Delta robot esnek, hızlı ve kesinlik içeren bir şekilde çalıştığından özellikle tekstil, otomotiv ve mobilya sektörlerinde prototip üretimi ve sonrasında seri üretim aşamasında kalıp çıkarma, çizim, kesme ve kopyalama gibi işlemlerde verimli bir şekilde yer almakta.


Bookmark and Share


Endüstriyel Robotlar


Delta Robot
6 eksenli Robot
5 eksenli Robot
4 eksenli Robot
Scara Robot
Universal Robots

Sektörler


Gıda ve İçecek
Otomotiv
Otomotiv Yan Sanayi
Dökümhane
Farmakoloji
Ağaç ve Mobilya
Sanatsal Uygulama

Çözümler


Paletleme
Pick & Place
Kaynak
CNC Besleme
Termal Sprey
Boya
Görüntü İşleme
2D ve 3 D Desen İşleme
2D Yüzey İşleme
3D Heykel ve Kalıp İşleme

Gripper


Pnömatik Gripper
Vakumlu Gripper
Servo Gripper
180 Derece Rotasyon Gripper’ı
Manyetik Gripper
Kamera Uygulamaları

Servis Hizmetleri


Robot Programlama
Robotik Programlama
Teknik Servis
Yedek Parça

Kenttur A.Ş.


Şerifali Mh.
Hattat Sok. No: 34
Yukarı Dudullu, Ümraniye
İstanbul, 34775

T: +90 216 499 40 80


e-posta:
Robottechnic

İletişim Formu

Bültenimize üye olun,
ilk siz haberdar olun
.
YouTube kanalımız
ile gelişmeleri izleyin
.
Güncel kataloglarımızı
indirin
.
Katıldığımız fuarlar Katıldığımız ve katılacağımız fuar listesi.

Bizi Google Plus ile takip edin Youtube kanalımızı takip edin Vimeo kanalımızı takip edin Bizi Blogpot sayfamız ile takip edin Robottechnic Kenttur Mühendislik ve Pazarlama A.Ş. tescilli markasıdır. - Tüm hakları saklıdır